Магія вишивки
Давайте у цій статті обговорити магічні властивості рукоділля. Що ж таке насправді магія вишивки? Вишивальне мистецтво набуло сьогодні другого дихання. Керівниці експериментують із сюжетами, палітрою, матеріалами. Хтось із майстринь обирає бісер, інші вважають за краще вишивати хрестом або гладдю. А сучасні рукоділки віддають перевагу алмазній вишивці.
Це благодатне заняття допомагає відволіктися від повсякденності, зібратися з думками, заспокоїти нервову систему та реалізувати творчу енергію. Можна сказати, що сучасній жінці вишивання дозволяє вирішити дві задачі: естетичну – створення гарної речі та психологічну – самореалізацію.
А от наші пращури по жіночій лінії мали ще й третю мету – сакральну. Головним об’єктом для вишивки був рушник, а переважним малюнком – орнамент. Рушник – символ життєвого шляху, орнамент же ніс охоронну функцію. Його деталі це не просто красиві малюнки. Кожна лінія, кожна фігурка мають глибоке символічне значення для залучення добрих сил, вигнання злих духів та благословення. Не дарма вишивку розташовували на комірі, рукавах та подолі. Стародавні вважали, що якщо захистити доступи до тіла людини сакральними візерунками, до нього не підступлять злі духи. Через тканину погань проникнути не могла, бо полотно було пронизане заговореним орнаментом. З тією ж чарівною метою розшивали і штори на вікна, і скатертини на стіл.
Усім відома історія рушника – материнського благословення для дітей. Рясно вишитий малюнками-оберегами, він виступав провідником материнської любові через все життя і передавався нащадкам, як благословення роду.
Чи можемо ми використати досвід предків у створенні вишитих картин? І якщо так, як це зробити? Стародавні заговори та символіка більшості зараз не доступні, та й не варто «грати» явищами та речами, в яких ми мало що розуміємо. Однак і сучасним жінкам можна отримати вікові прийоми, модифікуючи і адаптуючи їх під свій світогляд.
Нам відомо такі поняття, як енергетика та настрій. Недарма кажуть, що у господині з гарним настроєм та страви виходять смачніші. Все, що робить людина, є продовженням її самої. Можна «зарядити» будь-яку річ як позитивною, і негативною енергією. Для цього достатньо лише думати про щось хороше чи погане.
Будь-яка мама, яка вишиває потрет дитини, робить це з любов’ю. Якщо в процесі роботи навмисно викинути всі неспокійні думки з голови, думати тільки про хороше, мати усмішку на обличчі – такий портрет випромінюватиме особливу ауру. Можна про себе вимовляти молитви або навіть медитувати. Чим не сакральне дійство? Чим же це не магія вишивки?
А ось ще ідея – роблячи вишивку з фото улюбленої людини, подумки посилати їй своє кохання. Або вимовляти молитву про сімейний добробут, працюючи над бісерним сімейним портретом.
До речі, у давнину сам процес шиття вважався магічним. Голкою та ниткою як би закріплювалися особливі почуття та стосунки. Наші попередники були мудрими людьми, вони вміли зчитувати знаки природи та користуватися її силою собі на благо. Ми можемо перейняти частину їхнього досвіду, роблячи процес вишивання картин не лише захоплюючим, а й корисним для духовного вдосконалення.