Схеми для вишивки хрестом

Схеми для вишивки хрестом

Інструкція для вишивки за символьною схемою

Схему фото для вишивки хрестом Ви можете розробити як самі, так і замовити у нашого майстра зі створення схем. У будь-якому випадку ця стаття буде корисною для тих дівчат, які вперше вирішили вишити портрет чи картину. У статті я детально опишу, як користуватися символьною схемою.

Отже, якщо Ви вирішили скористатися послугами майстра з розробки схем хрестиком, фото, з позначкою “схема” , надсилайте на пошту artpix@ukr.net

Після затвердження Вами макета та оплати на Вашу електронну адресу будуть надіслані:

 

 • Схема в форматі JPEG
 • Символьна схема
 • Ключ для символьної схеми

Схема в форматі JPEG

Власне, ця схема жодної “корисної” інформації у собі не несе. Це як загальний вигляд того, що має за підсумком вийти.

 

Символьна схема.

Зазвичай, якщо схема проста, невеликого розміру, і складається з 3-5 кольорів – символьна схема абсолютно не потрібна, У такому разі досвідчені вишивальниці можуть сміливо вишивати, просто по картинці (схемою). Але якщо кольорів 5 і більше, особливо близьких відтінків, тоді можна легко заплутатися, і вишити не те, що передбачалося раніше. Для цього створюють символьні схеми.

Що таке символьна схема?

Кожен відтінок муліне позначається певним значком, символом чи цифрою. І, якщо на символьній схемі ви бачите у певному осередку якийсь символ (який заздалегідь закріплений під колір один із кольорів ниток) Ви напевно вже не вишиєте той хрестик іншою ниткою. Це дуже простими словами.

Отже, загалом, наша символьна схема виглядає ось так:

схеми фото, схема фото для вишивки хрестом, схема для ручної вишивки, схема фото для вишивки портрета
Для зручності та читабельності ми “ріжемо” схему і відправляємо Вам вже готові під друк листи формату А4. Для зручності, на місцях стиків листів, продублтровані три ряди хрестиків з попереднього (сусіднього) листа. Їх вишивати повторно не потрібно.

схеми по фото, схема для вишивки хрестом, схема для ручної вишивки, схема для вишивки портрета, символьна схема

Хоча варто зауважити, що деякі рукоділки вважають за краще відкривати символьну схему (лист) на комп’ютері, та вишивати з екрана монітора. Справа звички.

 

Як працювати з символьною схемою:

Зазвичай,схеми по фото для вишивки портрета розробляються мінімум на 15 кольорів – якщо портрет у сепії або Ч.Б. варіанті, і 40 – 60 кольорів – якщо кольоровий портрет.

В даному прикладі роботи, схема по фото складається з 15-ти, представлених нижче, кольорів. З них частина бленди. Що таке бленд – Ви дізнаєтеся трохи нижче):

схема фото, символьна схема, схема фото для вишивки хрестом, схема фото для ручної вишивки, вишивка фото

Як уже говорилося раніше, у символьній схемі по фото кожен колір позначається певним символом (кружечки, хрестики, галочки, палички, цифри):

схема по фото, вишивка по фотографії, палітра кольорів для вишивки по фото

Давайте для детального прикладу розглянемо перший колір у представленій вище палітрі – коричневий (DMC, номер 938, Coffee Brown) У символьній схемі він позначений кружечком. вишивка по фото

Для наочності видаляємо всі інші кольори в схемі, і дивимося, де і скільки в нас вийде Coffee Brown хрестиків:

схема з фото, схема для вишивки хрестом

Збільшимо масштаб в області лівого ока дівчини, і розглянемо детально, де саме на оці ми вишиватимемо ниткою “Coffee Brown”:

вишивка по фото, схема для вишивки хрестиком, вишиваємо портрет самі, вишити портрет самому

А тепер давайте подивимося на цю ж ділянку схеми, на цю ж нитку (“Coffee Brown”), але тільки вже в символах (нагадаю, “Coffee Brown” у символах відображається кружечком):

вишивка фотографії за схемою

Ну от, власне, за таким принципом розписані і всі інші кольори. На задньому плані вище розташованої картинки ми можемо бачити десяток інших символів. На перший погляд символьна схема здається складною і незрозумілою, але варто трохи розібратися, вникнути і стає відразу все гранично ясно.

Символьна схема вважається найзручнішою. А тим більше, якщо Ви взялися вишивати велику і складну картину – без символьної схеми Вам ніяк не обійтися.

Ключ до символьної схеми

Разом із символьною схемою майстер Вам перешле і ключ до схеми.

Давайте, знову ж таки, для прикладу розглянемо вже знайомий нам колір “Coffee Brown”. На аркуші – ключі я виділила його червоним кольором.

схема з фото, вишити портрет самому, фотовишивка, вишитий портрет, схема хрестиком по фотографії

 • Symbol – символьний знак, що позначає той чи інший колір нитки. У нашому випадку – це чорне коло. (до речі, всі символи чорні, оскільки схема Ч,Б)
 • Strands  – в цій колонці вказується в скільки ниток вишиваємо кожен хрестик. Зазвичай, картини, портрети та ікони хрестом вишиваються подвійною ниткою. У нашому випадку ми також бачимо цифру “2”.
 • Type –   в цій колонці ми можемо побачити назву марки. У нашому випадку DMC
 • Number  –  номер нитки даної марки (938).
 • Color  – оригінальна назва нитки ( “Coffee Brown”)
 • Fabric – назва канви. Найпопулярніша серед вишивальниць “Aida”. Її ми використовуємо. Розмір канви 18. Колір – білий.

Ще кілька слів скажу про вибір канви. При розробці схеми можна вибрати варіант канви “Аїда – 14”, а можна “Аїда – 18”. В чому різниця?

У тому, що у “Аїда 14” – 14 хрестиків на дюйм (дюйм – це 2,5 см), а у “Аїда 18” – 18 хрестиків на дюйм. Тобто “Аїда – 18” – дрібніша за своєю структурою. Відповідно, якщо вишивати на “Аїда 18” – портрет буде більш реалістичним, тому що розмір канви дозволяє вишивати дрібніші деталі. Що для фото вишивки портрета дуже важливо. Тому за замовчуванням майстер при розробці схеми вказує канву “Аїда 18”

Якщо Ви не знайшли 18-й номер канви (а схема у вас розроблена під Аїда 18), можете вишивати на більшій канві (16, 14), але врахуйте, відріз канви беріть більше, тому що розмір картини вийде більше.

 

 • Size – розмір схеми в сантиметрах (40 на 25), та хрестиках (285 на 178)
 •  Full –  кількість повних хрестиків на схемі. У нашому випадку хрестиків кольору “Coffee Brown” – 911 штук.
 • Skein Est. – Кількість моточків тієї чи іншої нитки. Нам потрібен лише один моточок нитки номер 938 марки DMC,

 

схема з фото, вишити портрет самому, фотовишивка, вишитий портрет, схема хрестиком по фотографії

Бленди:

Бленд, це змішування ниток. Тобто в одну голку (в вушко однієї голки) ми пронизуємо по одній нитці кожного кольору. Бленди створюються для м’якіших переходів кольорів, відтінків на схемі, вишивці (ще їх називають проміжні кольори). Зверніть увагу, що вишивати потрібно подвійною ниткою кожного кольору по одній нитці.

У нашій схемі є три бленди. Кожен бленд також має власний символ.

 

-Coffee Brown-UL DK (№ 938)
-Black (№ 310)
-Tawny-VY LT (№ 3770)
-Beige Brown-UL VY LT (№ 543)

-Winter White (№ 3865)
-Tawny-VY LT (№ 3770)

схема з фото, фотовишивка, бленд у вишивці

Якщо Ви замовили у нас схему по фото для вишивки хрестом, і у Вас виникли труднощі чи питання – запитуйте, уточнюйте! Ми до “останнього хрестика” на вишивці консультуватимемо і допомагатимемо Вам!

Удачі, терпіння та рівних Вам хрестиків!

Є питання? Задайте їх в месенджері
Telegram Viber WhatsApp