Значення вишивки

Значення вишивки

Вишивка займає лідируюче місце у сфері хенд мейд і багато рукодільниць, інтуїтивно розуміючи, що за цим процесом стоїть щось більше, ніж тільки гарна річ, хочуть осягнути значення вишивки. Про це можна говорити у двох аспектах – зовнішньому та внутрішньому. Почнемо з другого.

Мотивом приступити до вишивання виступає створення гарної картини або відображення у нитках, у бісері портрета дорогої людини. Однак у процесі творчості майстриня отримує таке тихе та безтурботне задоволення, що до нього хочеться приступати знову і знову. Вишивання, це медитація руками. З давніх-давен рукодільниця налаштовувала себе на спокійний і мирний лад, позбавлялася негативу і призводила до балансу у всесвіті.

Сьогодні психологи та фізіологи довели, що суто жіночі заняття, такі як шиття, вишивання, бісероплетіння, створення біжутерії підвищує жіночу енергетику та сприятливо впливає на гормональне тло. А це означає, що завдяки рукоділлям посилюються фемінні флюїди та загальна привабливість жінки. Ритм вишивання задає певний тон внутрішнім частотам душі і майстриня вже не хоче злитися через дрібниці, а тим більше лаятись або вимовляти лайливі слова. Вишивання та грубість чи вульгарність несумісні!

Мама, дружина, що схилилася над голкою та нитками, ніби відповідає задуму природи про неї – бути м’якою, старанною та люблячою. Турбота про красу майбутньої картини, це символічна турбота жінки про весь світ, але перш за все, про свій будинок та сім’ю.

А тепер розглянемо зовнішню сторону значення вишивки. Крім краси, цей витвір несе в собі код або послання. У всякому разі, так було в давнину, коли кожна фігурка щось означала, захищала від поганого впливу, давала сили у праці та благословляла. Орнаменти розміщували по краю одягу на рукавах, комірі або подолі з метою поставити перешкоду злим духам, якщо вони захочуть проникнути в людину.

Ми не є носіями магічного мислення, але його відлуння звучать і досі. Наприклад, нам відомо, що якщо розмістити в будинку картину з позитивним сюжетом, вона здатна залучити позитивні емоції. Вишиті ікони є оберегом та благословенням, а сімейний портрет – відбиті у нитках чи бісері єдність та згуртованість членів сім’ї.

Одна річ, якщо ми купуємо готову картину і зовсім іншу – поступальне та методичне виготовлення її своїми руками. Рукоділка ніби плете нитку своєї долі на канві життя. Можна вірити чи не вірити, але завдяки вишиванню в буття дійсно можна принести бажані сюжети та події. Вони ніби сходять із картини та матеріалізуються у життєвих сценаріях.

Тому розуміючи значення вишивки і, приступаючи до творчості усвідомлено, цілком реально внести корективи і у свій внутрішній світ, і в саме життя.

Є питання? Задайте їх в месенджері
Telegram Viber WhatsApp