Як вишивати хрестиком
Якщо Ви вирішили спробувати себе в рукоділлі, вас напевно цікавить, як вишивати хрестиком. Ця техніка вишивання дійшла до нас із глибини століть і, незважаючи на технічний прогрес та появу суперсучасного вишивального обладнання, не втрачає своєї популярності. Спочатку потрібно визначитися з матеріалами.
Тканина
Для вишивання хрестом підійде будь-яка тканина з однаковою кількістю ниток уздовж та впоперек. Ідеально для новачків підійде канва, виткана у вигляді сітки. Наприклад, Aida. На ній легко зробити рівні шви. Ще один варіант – льон, де також однакова кількість поздовжніх та поперечних ниток. Але таких «зручних» дірочок, як на канві Aida, на ньому не буде.
Муліні
Величезна перевага муліне у різноманітності кольорів та відтінків. Кожна нитка – це шість окремих ниток, але для вишивання зазвичай використовується від однієї до трьох. Нитки бувають матовими, блискучими та металік. З останніми непросто впоратися новачкові, до них краще починати досвід. Також можна взяти вощені нитки або для полегшення процесу вишивки змастити трохи звичайну нитку бджолиним воском. Є безліч торгових марок, які займаються виробництвом ниток для вишивання. Це і ТК Кірова, і СГС, Anchor. Проте, найпопулярнішою і найпопулярнішою серед вишивальниць є муліне торгової марки DMC. Палітра муліне ТК DMC, на мій погляд, найбільша і, що немало важливо, найдостовірніша до оригінальних відтінків та кольорів.
Вибрати малюнок для вишивання хрестом
Техніка вишивки хрестом проста, завдання рукоділки – переносити на тканину малюнок, що відображається на схемі. Спочатку це може бути дуже простий ескіз з мінімальною кількістю деталей. Пізніше можна переходити на вишивання складних композицій та навіть портретів. Де взяти схему? Є три варіанти – купити стандартну, вже розроблену схему в рукодельному магазині (таких схем у продажу зараз безліч, і вибрати мотив Вам не складе труднощів). Так само Ви можете зробити схему з картинки, що Вам сподобалася самостійно, що непросто для новачка або замовити професіоналам. Ми виготовимо схеми для вишивання хрестиком або бісером якісно і в короткі терміни. Це можуть бути фотопортрети, картини, ескізи для дитячих та весільних метрик.
Вишивання хрестиком – захоплююче та корисне заняття. У ньому можна не лише реалізувати свій творчий потенціал, а й заспокоїти нервову систему, «збиратися з думками» після трудових буднів, підвищити власну самооцінку. Докладніше про те, як вишивати хрестиком ви дізнаєтеся в наших наступних матеріалах.