Машинна вишивка як бізнес
З чого почати? Яку вишивальну машину краще купити? Побутову, промислову? Які є виробники машинного обладнання? Які матеріали для машинної вишивки потрібні, яким виробникам вишивальних матеріалів варто довіряти? Програми для вишивки – які вивчати?
Тисячі питань виникає у новачка, який освоює новий вид діяльності, а саме, розглядає машинну вишивку як бізнес.
У цій статті я розповім Вам як організувати свій бізнес, пов’язаний з комп’ютерним вишиванням. Точніше, правильно сказати, поділюся з Вами своїм досвідом, дам деякі рекомендації на цю тему.
Отже, з чого почати бізнес на машинній вишивці?
Насамперед, потрібно визначитися в якому напрямку працюватимете? Хоча б як мінімум для того, щоб знати якусь вишивальну машину купувати, але про це пізніше.
Автоматизований процес має ряд напрямків: вишивка картин, вишивка портретів, вишивка шевронів і логотипів, вишивка на одязі і так далі… Охопити всі напрямки це реально, але тільки якщо у Вас є достатній досвід машинної вишивки, або у Вас є досвідчені наставники. Тоді так, можна спробувати працювати в усіх напрямках. Але що, якщо Ви ще зовсім новачок у цьому ремеслі, та допомогти, навчити тонкощам ремесла – нема кому? У такому разі я рекомендувала б зосередитися на чомусь одному, навчатися і будувати бізнес в одному напрямку. Адже важко сісти на два стільці. Тому, якщо Ви зацікавилися цим видом діяльності – почніть з малого, освоюйте все поступово, зосередьтеся на чомусь одному. Звичайно, згодом можна буде урізноманітнити роботу, але спершу не раджу.
Вишивальні машини (обладнання для машинної вишивки)
Далі. Допустимо Ви зупинили свій вибір на машинній вишивці портретів. Тепер можна сміливо думати про те, яку вишивальну машину Вам придбати?
Вишивальні машини бувають різні: побутові та промислові, одноголовчасті та багатоголовчасті. У нашому випадку, для вишивки фотографії, важливим аспектом є розмір пялець (розмір робочого поля Вашої помічниці). Адже чим більше п’яльце (робоче поле), то більше портрет можна вишити. Звичайно, можна навчитися майстерно стиковувати маленькі дизайни, і вишивати портрети на маленьких п’яльцях – але це потрібно мати набиту руку, і великий досвід. І те, який би майстер досвідчений не був – стикування невдячна справа. Міліметр праворуч, міліметр ліворуч – і все, вся вишивка зіпсована. У дуже поодиноких випадках стикування взагалі не видно. Але повторюся – тут справа досвіду.
Так яку ж вишивальну машину вибрати. Нашою першою машинкою була Brother Innov-is 4000D Максимальний розмір пялець, а відповідно і розмір вишивки – 18 см на 28 см. – це трохи менше формату А4. На Brother Innov-is 4000D ми вчилися вишивати фото портрети. Приблизно через рік ми придбали промислову Tajima серії TFMX-C, максимальний розмір пялець яких 45 на 50 см. З особистого досвіду скажу, що починати вишивати портрети потрібно з маленьких розмірів. Поясню чому: якщо Ви створили енну кількість маленьких схем і вишили за цими схемами портрети, то створити велику схему буде не проблема. А все тому, що набагато легше створити реалістичну схему більшого розміру. І навпаки: якщо ви вчилися спочатку створювати великі схеми портретів, дизайнів – то згодом, якщо вам знадобиться створити невелику схему портрета – у Вас виникнуть проблеми.
Тому, якщо у вас є коштів рівно на невелику побутову вишивальну машинку – не засмучуйте – завдяки цій обставині Ви навчитеся майстерно створювати схеми для створення картин і портретів.
З іншого боку, якщо Ви маєте можливість купити промислову вишивальну машину з великими п’яльцями – це тільки полегшить Вам роботу надалі. Очевидним плюсом промислового агрегату – це швидкість. Якщо Brother Innov-is 4000D (побутова) портрет формату А4 – вишиває в середньому 15 годин, то Tajima серії TFMX-C (промислова) вишиє такий портрет за 4 години. Різниця відчутна… Ну і, повторюю, розмір п’ялець. У Brother 18 см. на 28 см,Tajima 45 см. на 50 см.
Матеріали для машинної вишивки
Далі. Якщо Ви визначилися, і придбали безпосередньо сам агрегат, саме подумати про матеріали для машинної вишивки. Якщо Ви плануєте вишивати портрети (уточнення – лише портрети) Вам знадобляться: флізелін, щільна канва, вишивальні нитки. Всі. Інше питання, якої якості будуть ці матеріали.
Знов-таки, з особистого досвіду, я б спочатку рекомендувала купувати недорогі вишивальні нитки. Чому? Та тому що Ви поки що навчитеся вишивати портрети, підбирати тони, кольори, – ви зіпсуєте не одну сотню котушок вишивальних ниток. Сенс закуповувати на навчання дорогі нитки для вишивання? Перший час для вишивки фото портретів ми закуповували вишивальну нитку якогось китайського виробника “Anna”.
Зараз, коли етап навчання позаду, ми використовуємо тільки високоякісні вишивальні нитки Мадейра, зрідка Гунолд. Звичайно, бувають ситуації, коли вишивальні нитки того чи іншого відтінку закінчуються, потрібних у магазині не виявляється – тоді вже купуєш те, що є… Але це трапляється вкрай рідко, і ми намагаємося не допускати таких ситуацій.
Вишивальні програми
Ну і важливий момент у машинній вишивці – це вивчення вишивальних програм і графічних редакторів. Ви не вишиєте жодного портрета, жодного дизайну – якщо не знатимете як працювати, наприклад, у програмі wilcom, embird або pe – design.
Ми пропонуємо Вам фото на дереві, портрети в алмазному стилі, схеми бісером, хрестом і набори алмазної мозаїки
Машинна вишивка як бізнес – це чудова ідея! Бажаємо Вам удачі та процвітання!