Вишивка бісером
Бісер – це унікальний матеріал, який дозволить вам відчути себе справжнім творцем. А як інакше можна назвати людину, яка за допомогою сотень, а то й тисячі бісеринок створює чудові картини та портрети. Звичайно, перш ніж ви станете справжнім майстром і зможете відтворювати унікальні картини вам знадобиться час. Але вишивка бісером відрізняється від будь-якої іншої техніки своєю певною легкістю освоєння. Фактично, в основі цієї техніки лежить закріплення на тканині бісеринок. При цьому ви можете використовувати для цього прості шви, якими користуєтеся при побутовому шитті.
Існує стереотип, що ця складна і водночас прекрасна техніка з’явилася нещодавно, але це докорінно неправильно. Ще стародавні єгиптяни прикрашали свій одяг крихітними скляними бусинками. Звичайно, це було доступно тільки дуже забезпеченим жителям, але сандалії, розшиті бісером, відразу визначали приналежність власника до багатої знаті.
Індійські раджі так само прикрашали своє вбрання та предмети інтер’єру бісеринками. А оскільки Європа посилено опановувала Індію та інші Східні держави, то мода на вишивку бісером прийшла і до Західних країн.
Столицею бісерної індустрії по праву вважалася Венеція, адже саме тут за секретною технологією працювали виробники бісеру. Одяг, прикрашений венеціанським бісером, вважався показником фінансового благополуччя та високого статусу.
Слов’янська Русь мала свої унікальні секрети з виробництва скла, мабуть, тож підвищені ціни на венеціанський бісер не лякали наших предків. Саме на Русі зародилося унікальне мистецтво вишивки ікон бісером та перлами.
Сьогодні ця унікальна техніка переживає не просто відродження, а справжній бум. Модниці прикрашають бісеринками і одяг, і текстиль, і сумки, і капелюшки, і навіть взуття.
З одного боку техніку вишивки бісером можна назвати не найскладнішою, але з іншого, щоб картини та портрети були дійсно красивими, слід не тільки мати певні навички та вправність, а й матеріальне оснащення.
Що потрібно для вишивання бісером?
Головний інструмент це голка. Причому не просто голка, а голка для бісероплетіння. Майстрині знають, що таке голка №12, яка вважається оптимальною для вишивки бісером, але якщо ж тканина, що декорується, відрізняється підвищеною щільністю, голка її може не подужати. У такому разі вам знадобиться тонке шило. Для того щоб заощадити час на підготовчий етап, рекомендуємо придбати нитковдіватель, так як вушко у голки для вишивання бісером дуже маленьке.
Нитки. В принципі, можна використовувати найрізноманітніші нитки і не тільки нитки (навіть волосінь). Як правило, вибір ниток залежить від виду виробу та його призначення.
Важливим є і вибір тканини, яка має відрізнятися високою стабільністю. Ви, звичайно, можете розшити бісером навіть вироби з поліестеру. Але якщо йдеться про вишивку портретів або ікон – віддавайте перевагу щільним матеріалам (це дозволить уникнути провисання картини).
Ну і нарешті, без чого неможлива вишивка бісером фото, так це без бісеру. Сьогодні на ринку представлена така кількість видів бісеру, що недосвідченому новачкові в час розгубитися. Ідеальним вважається бісер японського виробництва (не плутати з китайським чи тайванським). Японський 4 не тільки відрізняється якістю та ідеально рівною поверхнею, але також зносостійкий і не втрачає насиченого кольору навіть після прання або під впливом сонячних променів.
До речі, про колір – не варто довіряти покупку бісеру інтернет магазинам. Відтінки кольорів настільки різні, що екран монітора не передає повноти кольору, і ви можете підібрати не зовсім той бісер, який потрібен саме вам. Важливим для вибору бісеру є розмір бісеринок. До речі існує не тільки круглий, а й богемський бісер, а також стеклярус та рубка.
Існує кілька видів вишивки портерів бісером, які можуть передбачати:
- часткове декорування бісером зображення (тоді як решта зображення виконана із застосуванням техніки «фотовишивка»);
- контурне вишивання (коли портрет вишитий за технікою «фотовишивка» та оброблений бісером тільки за контуром);
- часткова вишивка (при якій зображення наноситься способом поліграфії, і лише деякі ділянки вишиваються із застосуванням бісеру);
- техніка повної вишивки бісером (це прерогатива справжніх професіоналів з багаторічним досвідом роботи).
Портери, вишиті бісером, вражають своєю пишністю та розкішшю. А оскільки процес вишивки відрізняється високою трудомісткістю, такий подарунок буде гідно оцінений одержувачем. Якщо хочете порадувати дорогу вам людину унікальним подарунком, ви можете замовити схему вишивки бісером за фото або будь-якому іншому зображенню (за будь-яким з технік) на нашому сайті.