Обладнання для машинної вишивки

Обладнання для машинної вишивки

Обладнання для машинної вишивки підбирається залежно від її виду. Наприклад, вишивка вільно ходова машинна здійснюється на швейній машинці, яку попередньо налаштовують на певний режим. При цьому для створення візерунка вишивальниця рухає п’яльцями, в які заправлена тканина. Природно для того, щоб стібки лягли рівно і красиво потрібно вправність, набута багаторічним досвідом.

Вишивка комп’ютерна (фото вишивка) – виконується на автоматичних вишивальних машинах, роботою яких фактично управляє програма, задана конструктором або дизайнером.

Не дивлячись на те, що машинну вишивку можна назвати юною, особливо в порівнянні з ручною, вона впевнено здобула популярність серед рукоділок. У далекому 1854 машина Гейльмана, представлена на виставці, здійснила переворот і стала біля витоків вишивального виробництва. А сьогодні, у вік комп’ютерних технологій, стало буденністю підключення вишивального верстата до ПК, а за допомогою ПЗ можна наносити будь-які, найхитріші візерунки. Наприклад, схеми портрета створюються графічними редакторами та зберігаються у файлах вишивального формату, таких як JEF (Janome), HUS (Husquarna), PES (Brother), EMB, ART (Bermina) та DST (промисловий формат).

Машинна вишивка із застосуванням комп’ютерних технологій дозволяє не тільки випускати вироби будь-якими тиражами, а й гарантує високу якість вишивки, оскільки практично виключає вплив людського фактора.

Залежно від призначення, габаритів і, звичайно, споживчих властивостей вишивальні машини можна розділити на:

Професійні (промислові) вишивальні машини

Дане  обладнання для машинної вишивки оснащується кількома голками та головками для того, щоб відшивати одночасно кілька виробів. До речі кількість голок і головок може сягати 24-х. Важливий момент – наявність великих розмірів пялець. У деяких моделей промислових вишивальних машин розмір пялець може доходити до метра завширшки, що дає можливість вишивати великі розміри дизайнів без спялювання, що є великою перевагою як для вишивання портретів, так і для вишивки візерунків на одязі, текстилі. Також мають такі вишивальні функції як вишивка шнуром, бісером, паєтками. Професійна (промислова) вишивальна машина відрізняється високою швидкістю роботи, великою продуктивністю і, звичайно, досить високою вартістю.

Побутові машини для вишивання

Побутова вишивальна машина здатна впоратися лише з одним виробом за один раз. Крім того, робота з такою машиною можлива лише за постійної присутності людини (для зміни верхньої нитки). Швидкість вишивки на побутовій машині приблизно 500-600 стібків за хвилину. У середньому фотовишивка формату А4 – вишиватиметься не менше 12 годин.

В окремий вид виводять монограмні вишивальні машини.

Це обладнання оснащене невеликими п’яльцями та призначене для виконання невеликих вишивок за розмірами. Розміри пялець не перевищують 120ммх120мм. Маленький розмір екранів та обов’язкове застосування спеціального ПЗ можна назвати недоліками даного типу машин. Схеми вишивки фото або картини, як правило, створюються в програмі PE-DESIGN. Щодо швидкості роботи даного типу машин – вона становить від 400 до 600 стібків за хвилину.

Більше функціональних можливостей у швейно-вишивальних комплексів. Картини створюються за допомогою різних форматів карт. Додатковою перевагою даного обладнання є можливість конвертування файлів з одного формату до іншого.

Якщо вишивання – це Ваше хобі, не варто витрачатися на покупку професійного дорогого пристрою. Але якщо Ви плануєте випуск вишитих виробів промисловими тиражами, побутові вишивальні машини можуть не впоратися з цим завданням. Не дозволить швидкість. Устаткування для машинної вишивки в такому разі має бути лише промисловим.

Є питання? Задайте їх в месенджері
Telegram Viber WhatsApp