Матеріали для машинної вишивки

Матеріали для машинної вишивки

До недавнього часу існувала тільки ручна вишивка хрестом, або гладдю. Відповідно всі матеріали, які використовували майстрині, називалися матеріалами для рукоділля. Сьогодні, коли автоматизоване вишивання впевнено зайняло свою нішу, частіше використовують технічне визначення – витратні матеріали для машинної вишивки.

Вишивка портретів, картин і панно передбачає використання того чи іншого витратного матеріалу, кожен з яких виконує певну функцію.

Вишивальні нитки:

Поліестр

Поліестрові нитки ідеально підходять як для декоративної вишивки на одязі, текстилі, так і для вишивки картин і портретів по фотографії). Мають м’який, оксамитовий перелив і ледь помітний блиск. При вишивці не рвуться, не плутаються та не плетуться. Витримують високу температуру прасування (до 200 градусів) і абсолютно не линяють при пранні. Поліестер стійкий до світла (не вицвітає). Оптимальний варіант для вишивки на спец. одяг, який піддається частому пранню.

Віскоза

Головна перевага віскози – це гарний блиск. А головний недолік – це неміцність. І якщо Ви все-таки звернули увагу на цей варіант, і вирішили вишивати саме віскозою – тоді радимо купувати нитки перевірених, світових марок таких як: Madeira, Amann і т.д. В іншому випадку, купивши віскозу дешевих китайських марок – Ви більше витратите час на заміну верхньої нитки, що часто рветься, і задоволення від процесу вишивки отримаєте мало. Плюс до всього, якщо передбачається вишивка на одязі – то рекомендується вишивати поліестером. Інша річ фото вишивка на полотні. Портрети навряд чи хтось регулярно пратиме, викручуватиме і розтягуватиме. Тому портрети вишивають як віскозою, так і поліестером.

Акрилові (вовняні) вишивальні нитки

Підходять для вишивки як на трикотажних, так і на в’язаних виробах.

Металізовані вишивальні нитки

У більшості випадків випускаються в золотих та срібних відтінках. Гламурний ефект золота і срібла дозволяє створювати надзвичайно красиві дизайни вишивок. Складаються із 100% поліестру покритого кулею фольги. Міцні, але «бояться» високих температур та відбілювання. У фото вишивці застосовуються для виділення та підкреслення фрагментів.

Флуоресцентні нитки

 Нити, що світяться у темряві. Неймовірно гарний перелив вдень, і чарівна передача візерунка, картинки, портрета в темряві…

Водорозчинні нитки: назва говорить сама за себе. Фотовишивка використовується для розмітки канви.

Тканина для вишивання

У сучасній вишивці слово «канва» втратило свій первісний зміст, і сьогодні канвою називають будь-яку тканину, яка використовується для вишивання. Хоча спочатку канвою називалася сітка, що накладається поверх тканини, яку передбачалося прикрасити вишивкою. Візерунок хрестиком вишивався по сітці, після чого її висмикували з-під ниток. В результаті виходив рівний візерунок на основній тканині. Оскільки поняття канва та тканина для вишивки стали ідентичними, існує окреме визначення канва, що висмикується.

Флізелін відривний

Матеріал для машини вишивки, який використовується як підкладка. Після завершення процесу вишивання, зайвий флізелін відривають. Розрізняють флізелін клейовий та неклейовий.

Клейовий застосовують для стабілізації тканини. Приклеюють такий флізелін гарячою праскою на тканинний виворот. Після завершення машинної вишивки портретів або картин, флізелін можна видалити без видимих зусиль.

Неклейовий застосовують при вишивці на тканині, яку не можна заправити в п’яльці (махра, велюр, вельвет). Саме флізелін вставляють у п’яльці, а тканину приклеюють поверх нього клеєм або спреєм тимчасової фіксації.

Фільмопласт

Клейовий папір, який з одного боку має захисне покриття, а з іншого – липкий. Якщо передбачається використання складних матеріалів (кашемір, ручне в’язання) або інші матеріали, які не можна вставити в п’яльці, замість флізеліну використовують фільмопласт.

Термагаз

Термагаз саморуйнується підвищеним температурним режимом. Складається термогаз із препарованої віскози і використовується при вишивці тонких візерунків на мереживах. Після того як фотовишивка або вишивка на одязі, мереживах завершена, на виворот готового виробу ставлять праску (з температурним режимом не менше 120 градусів С), і через 20-30 секунд підкладковий матеріал руйнується.

Водорозчинна плівка

Дозволяє вишивати на таких тканинах як велюр, вельвет чи махра і при цьому зберігати найтонші деталі вишивки (машинної).

Клей-спрей з тимчасовою фіксацією

Використовується для з’єднання тканини з неклеєвим флізеліном. Також можна використовувати для фіксації деталей невеликих розмірів, які не можна закріпити в п’яльцях самостійно.

До витратних матеріалів, без яких  і фотовишивка і вишивка інших виробів просто неможлива, відносять авалон, нитки, шпульки для намотування, тримачі та «чистий виворот» тобто Stick Protect.

Рекомендуємо ознайомитися “Машинне обладнання” і “Наші матеріали та обладнання для вишивки портрета “

Можливо Вас зацікавите алмазна вишивка по фото, схеми бісером, фото на дереві.

Як подарунок можна розглянути портрети в казковому стилі або в стилі Мурчіано, Севесо.

Є питання? Задайте їх в месенджері
Telegram Viber WhatsApp