Інновація у вишивці портретів – техніка photostich (фотостібок)

Інновація у вишивці портретів – техніка photostich (фотостібок)

Ми звикли бачити фотографії в альбомах, на заставках телефонів та ПК. А як щодо тканини? Донедавна вишивка портретів зводилася до відносно схожої передачі загальних рис обличчя. Сьогодні завдяки унікальному ПЗ та новим технологіям фото вишивка еволюціонувала у високоточну передачу зображень. Ця унікальна техніка вишивки фото так і називається  photostich  Свою назву техніка отримала через фотографічну точність відтворення необхідного зображення шляхом щільного накладання стібків певної довжини, спрямованих уздовж образотворчої лінії.

Техніка розроблена спеціально для створення портретів і картин, і якщо професійно створити схему портрета – подібність досягається до 95%

(Звичайно, в першу чергу для фото вишивки важлива якість фотографії)

Обмовимося відразу, для вишивки фото, на відміну від вишивки хрестиком по фото або бісером, Вам знадобиться вишивальна машина і спеціально розроблене ПЗ. Таке поєднання дозволяє створювати унікальні твори на стику мистецтва вишивання, малювання та фотомайстерності.
фотостібок, photostich

Техніка «фотостібок», залежно від кількості кольорів, буває різних видів. Якщо колірна палітра вишивки передбачає використання ниток одного кольору – це найпростіший вид – одноколірний. Використовуючи цю техніку, можна створювати чорно-білі картини (поєднання білої основи та чорних ниток). Вишивка портретів в даному випадку здійснюється шляхом накладання гладієвих стібків, які відрізняються по довжині і ширині. Милуватися такими картинами бажано з відстані не менше 2 метрів, тому що при близькому розгляді вловлювати малюнок важко.

Відтворити офсетну вишивку на тканині можна за допомогою другого типу – (4-х кольорового). На першому етапі картину вишивають моноцвітом, а потім рештою трьох кольорів у порядку черговості.

фотостібок, photostich

 

Найскладніша, але при цьому найпопулярніша техніка – багатобарвна. Обмеженням у кількості кольорів можуть стати лише можливості ПЗ та Ваше вміння.

Основні програми, що дозволяють вишивати за технікою «фотостібок» це PE-Design & Sfumato. Відповісти однозначно питанням, яка з програм краще, не можна, оскільки думок щодо цього не менше ніж людей, які їх використовують.

Вишивка портретів за технікою photostich передбачає наявність навичок у роботі з такими графічними редакторами як Photoshop, Paint, Photo, corelDRAW. Тобто Ви, як справжній майстер фотографії, повинні володіти цими інструментами, щоб відредагувати фото, і лише після цього відтворити їх на тканині за допомогою основних програм. Адже навіть ідеально-якісне зображення вимагає певного доопрацювання в редакторі, перед тим як конвертувати фотографію у схему безпосередньо у вишивальній програмі. фотостібок, photostich

З особистого досвіду скажу: за весь період практики створення схем портретів, мінімальний час обробки фотографії та створення схеми портрета займала 4 години. І це при тому, що фотографія була якісна, з світлом, що пропорційно падає, і ідеально підходила для створення схеми портрета по фотографії. У середньому, на підготовку фото до створення схеми потрібно 12 – 16 годин.

З якими несподіванками Ви можете зіткнутися під час вишивання цією унікальною технікою? На жаль, ту велику кількість кольорів і відтінків, яка зустрічається на фото і картинах, передати вишивкою практично неможливо. Тому Вам потрібно освоїти вміння зменшувати кількість кольорів без шкоди для якості зображення, навчитися усувати заднє тло та промальовувати окремі об’єкти, щоб програма могла їх краще сприймати. Але в результаті, Ви зможете створювати реалістичні портрети близьких та рідних, картини та справжні фотопанно.

Незважаючи на видиму складність, ‘фотостібок – це  на 99% автоматичний режим обробки зображення, який не вимагатиме від Вас глибокого вивчення програми, тим більше що в самій програмі не так багато функцій та налаштувань

Є питання? Задайте їх в месенджері
Telegram Viber WhatsApp